89b98ee7354b1475e06e81b08fc6c43eOp zaterdag 16 april starten twee begeleide fietsroutes vanuit Rotterdam naar de Ackerdijkse Polder in Schipluiden. Om 10 uur vertrekt de route vanaf de oude ingang van dierentuin Blijdorp aan de Van Aerssenlaan en tegelijkertijd vanaf de P+R Meijersplein in Rotterdam. 

Een gids van de Midden-Delfland Vereniging fietst mee. De tocht gaat zoveel mogelijk door groen gebied en eindigt bij de boerderij van de familie Van Adrichem aan de Rotterdamseweg in Schipluiden. Meldt u zich liefst van tevoren aan (zie onderaan). Om 11 uur wordt het Midden-Delflandseizoen feestelijk geopend door burgemeester Arnoud Rodenburg van Midden-Delfland. Hij krijgt als eerste de nieuwe recreatiekaart Stilte naast de Stad overhandigd, een gezamenlijk initiatief van de Midden-Delfland Vereniging en Vockestaert. Voor jong en oud is er op vijf locaties van alles te beleven: bezoek de boerderijdieren, maak een ritje op een pony of loop het blotevoetenpad. Fietsliefhebbers kunnen voor een rondje Ackerdijkse Plassen een fietsroute afhalen bij de stand van de Midden-Delfland Vereniging. Expert Frits van Ooststroom vertelt over deze polder langs de Schie tussen Rotterdam en Midden-Delfland. En geniet van de kunst bij het World Art Centre. Het volledige programma is te vinden op www.vockestaert.nl.
Klik hier voor de folder: Met Vockestaert de boer op.
U kunt zich voor de fietstocht aanmelden via [email protected] Deelname is gratis.