Op 27 oktober is Noldy van Ruijven (73) overleden, die op bescheiden wijze op belangrijk terrein actief was bij de Midden-Delfland Vereniging en altijd zeer betrokken was bij de mensen met wie ze samenwerkte.  Wil van Bleiswijk, Inge van den Heuvel en Ron van Wijk zijn het roerend eens daarover.

Als geen ander kon Ron van Wijk op Noldy rekenen. ‘De hele tijd dat ik penningmeester ben, heeft Noldy voor mij de betalingen van de rekeningen gedaan en nauwgezet de boekingen hiervan verzorgd. Hierdoor was er altijd een betrouwbaar beeld van de uitgaven van de vereniging. Aan het eind van ieder jaar waren de boekingen allemaal keurig op orde waardoor de jaarafrekening zonder problemen kon worden gemaakt. Ze deed haar werk op de achtergrond op een bescheiden manier, maar was van onschatbare waarde voor het financiële beheer binnen de vereniging. Ik zal haar inbreng node missen.’

Noldy ‘rolde’ erin in de tijd dat echtgenoot Michel erg actief was in het bestuur. Ze nam en kreeg haar eigen taak op het gebied van de financiën. ‘Ze kwam regelmatig even langs op kantoor om rekeningen en/of afschriften te halen. Dat was altijd gezellig’, aldus Inge van den Heuvel.

Wil van Bleiswijk: ‘Noldy stuurde mij elke zondagavond de Rabo-afschriften door, zodat ik de betalingen kon zien. Dikwijls waren daar een paar persoonlijke woorden bij. Ze kwam bijna elke dinsdagochtend als ik op kantoor was langs en behalve over de vereniging hadden we het ook over vakanties, verre reizen, en de (klein)kinderen op wie ze dol op was. Ze was altijd zeer bescheiden en tegelijk geinteresseerd in mijn persoonlijke leven en dat van Inge. Noldy was zeer betrokken.’

Foto: Albert Tieken