Als je weidevogels wil spotten in Midden-Delfland, ga dan eens naar de Woudse Polder.

Sinds ze in Zweth woont, is Helmi Weststrate lid van de Midden-Delfland Vereniging. Inmiddels maakt ook Zweth deel uit van het Midden-Delflandgebied, in de  woorden van Helmi een prachtige groene oase ingeklemd tussen Rotterdam, Delft en het Westland.

‘Het gebied wordt doorklieft door de A13 en A4 en ligt onder de aanvliegroute van het vliegveld (Rotterdam The Hague Airport, red.). Een kwetsbaar gebied dus. Zaterdag 6 april liep ik mee met een vogelexcursie door de Woudse Polder bij Schipluiden en hoorde ik van de bevlogen vrijwilliger over de bedreigingen voor de vogelstand en wat ze daaraan proberen te doen. Het maakt je bewust van het belang van verenigingen als deze. Ik ben onder de indruk. Ik loop graag nog eens mee.’

Foto: Renata de Wit